גוגל בוחנת דרך חדשה לדיווח על הצעות פוגעניות של ההשלמה אוטומטית

קידום אתרים
בניית אתרים
בניית אתרים

כלי המשוב נמצא בשלבי בדיקה מוגבלת, אך החברה מקווה להשיק אותו ברחבי העולם בקרוב.

google

גוגל בוחנת דרך חדשה, גלויה יותר למחפשים, לדווח על הצעות שעלולות להיות פוגעניות, בהשלמה האוטומטית.

המבחן מוגבל כיום לאחוז קטן מאוד של משתמשי גוגל, אך לדברי החברה, היא מקווה להשמיש אותו לכל המשתמשים ברחבי העולם בקרוב. גוגל שתפה את צילום המסך המופיע למטה, של אחת הגרסאות של כלי הדיווח – אפשר לראות את הטקסט האפור בפינה הימנית התחתונה " דווח על שאילתא פוגענית" (Report offensive query), מתחת להצעת ההשלמה האוטומטית האחרונה. זוהי לא הדרך שבה המשוב הסופי יראה, אבל זו אחת מהגרסאות, הנמצאות עכשיו בבדיקה.

דובר גוגל אישר את בדיקת המשוב בהצהרה משותפת עם Search Engine Land:
"חיזויי ההשלמה האוטומטיות נוצרים על סמך חיפושים, שבוצעו בעבר על ידי משתמשים ברחבי העולם. ולפיכך, ההשלמות האוטומטיות הן לפעמים בלתי צפויות או פוגעניות. אנחנו כבר עובדים באופן פעיל על שיפורי האלגוריתם שלנו, שיעזרו להפיק תוצאות באיכות גבוהה יותר, שיצרו תוכן אמין יותר באינטרנט. בנוסף, אנו עורכים ניסויים על תכונה חדשה, שתאפשר לאנשים לדווח על חיזויי חיפוש פוגעניים. אנו פועלים לשילוב משוב כזה באלגוריתמים שלנו, ואנחנו מקווים להשמיש עם הזמן תכונה זו באופן רחב יותר. ההשלמה האוטומטית אינה מדע מדויק, ואנחנו ממשיכים לעבוד כדי לשפר אותה".

משתמשי גוגל כבר יכלו לדווח בעבר על חיזויים פוגעניים של ההשלמה האוטומטית, אבל רק באמצעות טופס

 

שהיה קבור בדפי התמיכה של גוגל. אולם, כאשר תופיע ההזמנה למשוב ממש בהצעות ההשלמה האוטומטית, אין ספק שהדבר יהיה נראה יותר לעין, ולפיכך יוביל להרבה יותר דיווחים.

ההשלמה האוטומטית היא כלי של גוגל, המסתמך על פעילויות חיפוש ברחבי העולם, ומטרתה לחזות מה המשתמש מחפש, ולהציג שאילתות התאמה פוטנציאליות. אבל זוהי תכונה הנמצאת תחת אש במשך שנים. בשנה שעברה, הוטחו האשמות כי ההשלמה האוטומטית מסננת תוצאות לטובת הילרי קלינטון. לפני כן, החברה הגיבה לתלונות אחרות נגדה, על ידי הסרת הביטוי "איך אני יכול להצטרף לדאעש" מההשלמה האוטומטית. גוגל ספגה אש כבדה גם מהצגת הצעות גזעניות בהשלמה האוטומטית, והגיעה לבית המשפט בכמה הזדמנויות בגלל החיזויים הפוגעניים שנוצרו בהשלמה האוטומטית.

המאמר תורגם מ Search engine land

Seo-up  קידום בגוגל

 

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    דרושים ל DOTWEB