מדריך לבניית בלוגים – מדריך לבניית בלוגים באינטרנט

בניית אתר וורדפרס

מדריך לבניית בלוגים

מדריך לבניית בלוגים – אז חשבת לפתוח בלוג? רעיון מצוין!
יש מגוון ערוצים לבנות בלוג ואינסוף סיבות לעשות כן, אז בואו נתמקד לרגע בשאלה חשובה לא פחות…

למה לבנות בלוג?

לשאלה מדוע לבנות בלוג יש פנים רבות ולמעשה הסיבה לבנות בלוג תלויה בבעל הבלוג ומטרותיו.

נניח שאתה פוליטיקאי – בלוג הוא מקום אידיאלי לשתף רעיונות, ביקורות , פעילות שוטפת וגם תמונות, בוודאי שאפשר להזרים לקוחות מערוצים שונים לתוך הבלוג כגון: פייסבוק, רשימות תפוצה וקידום אורגני מגוגל. הבלוג מאפשר הצצה אישית לפעילות של אדם או ארגון שעומד מאחוריו.
גופים גדולים אשר זיהו את הפוטנציאל בפתיחת בלוג הבינו שבעזרת נימה אישית, כתיבה חופשית ניתן להגיע אל לב הלקוחות. אני זוכר שלפני עידן הבלוג לקוחות היו שמים מספר דפים שמספרים עליהם ועל השירותים שלהם ולמעשה שם היה מסתיים הסיפור.
בלוג, מאפשר לחברה לספר יותר על ערכים, דעות ובכך בצורה מושכלת ומודעת, להעניק לגולש להכיר פאן אישי שהוכח כי משרת את האינטרס העסקי של החברה בטווח הרחוק יותר וגורם להזדהות רבה יותר עם המותג כמוביל דעה.בניית אתר

בניית אתר בלוג

איך כל זה מתקשר אליך? הרי רק רצית לפתוח בלוג ?

אז זהו שזה למעשה אמור להוביל כל אחד לשאול את עצמו מדוע הוא הולך לפתוח בלוג ? האם זה לקדם את העסק?  האם זה לשתף אנשים בתחביבים שלי ? אולי בא לי להיכנס לעולם האפיליאייט ולכתוב ביקורות על מוצרים באיביי ואמזון … ? אולי אתה מאמן עסקי בא לך לשתף במידע עסקים אשר ישאבו לתוך המידע יכירו את היתרונות שאתה מציע ויהפכו לשגרירים מצוינים שלך?
אתה יוצא לטיול בעולם – בלוג אשר יהווה יומן מסע מלווה בתמונות, חוויות, קטעי וידאו …

כל המדיות בהישג ידך רק תתחיל לעבוד…

לא כולם טובים במילים … צלמים יחליטו לפתוח בלוג שבו תמונה שווה 1000 מילים, מעצבים יחליטו להעלות את העבודות שלהם, את ההשראות שלהם, אנשים שאוהבים להביע דעתם מול המצלמה יוכלו לפתוח "וידאו בלוג" ופשוט לצלם בוידאו אחרים יעדיפו להקליט את עצמם מספרים סיפור ומעלים קטעי סאונד … ואפשר גם את כולם למי שממש רוצה להיות יסודי.
לא ממש משנה באיזה ערוץ תבחרו, רוב מערכות הבלוגים תומכות בכולם וייתנו פתרון כזה או אחר.בניית אתר

 

בלוג מקצועי לעומת בלוג חובבני

כאשר מדובר בחברה או ארגון אשר משקיעים עשרות אלפי שקלים בשיווק הבלוג שלהם או המותג בכללותו כל דבר ולו הקטן ביותר בבלוג צריך להיות מחושב לפרטי פרטים.
חברה כזו תשקיע לרוב בבלוג מעוצב אישי ברוח המותג, הוא יהיה אינטראקטיבי יותר ומומלץ על בניית אתר וורדפרס או כלים דומים, יושקע בו מעצב, מפתח שלא לדבר על כך שהתוכן יהיה מקצועי בין אם מדובר בצילום, כותב תוכן או וידאו. יתרון נוסף של בלוג כזה הוא העובדה שניתן להשתמש בשם מתחם (דומיין) אישי ואין ספק שמבחינת מיתוג זה חשוב מאוד לעסק.
עבור החובבן הדברים פשוטים יותר, מערכות אשר מאפשרות פתיחת בלוגים נפוצות ברשת כמו פטריות אחרי הגשם …
היתרון הגדול , זמן – פתיחת בלוג לוקחת דקות ספורות וזה כמובן בחינם! בלוגים מתאנדקסים בגוגל יחסית מהר וזה מצוין למי שגם ככה המילה תקציב שיווק לא בלקסיקון שלו.
החיסרון הגדול – לוקה בהתאמה אישית ולא הכי ידידותי למשתמש מה גם שהאפשרויות מוגבלות ולא כדאי לצפות לזיקוקים וחלליות מעופפות.לאילו מאיתנו שמחפשים להרוויח מפרסומות גוגל וכדומה לרוב האתרים שמציעים בלוג חינם שמים פרסומים שלהם, מלכלכים לא מעט את הדף וגורפים רווחים על חשבון הבלוג שלהם מכאן שהפתרון טוב להתחלה אך בשלבים שתרצו למנף את התחביב להכנסה צדדית … תאלצו להתקדם לבלוג מקצועי.
סוד קטן, התוכן הוא המלך ואפשר בעזרתו לגרום גם לבלוג כזה לפרוח… וכל בלוג ברווזון ניתן להפוך לברבור בבוא העת. הכי חשוב לטפח את הבלוג ממקום של מסירות ולהעניק לגולש תכנים שהוא אכן ירצה לקרוא מהם עוד, להתמיד, להיות עקבי ואקטואלי.

מעוניין להקים בלוג כתחביב?

הכנו לך רשימה של אתרים בהם תוכל לפתוח בלוג ללא ידע מקדים

https://www.bloger.co.il
https://israblog.nana10.co.il
https://www.tapuz.co.il/blog/net

בניית אתר וורדפרס באופן מקצועי לרבות הקמת בלוגים תוכלו לברר אצלנו כמובן

בניית אתר וורדפרס


פּרוֹיֶקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דרושים ל DOTWEB