אפיון אתרים

אפיון אתרים

אפיון אתרים

אפיון אתרים ואפליקציות באינטרנט

אפיון אתרים, מהווה את הבסיס העיקרי לבניית אתרים ותוכנות בכלל, למעשה התהליך בנוי ממספר רבדים בהתאם לאופי הפרויקט, גדלו וכמובן תקציבו.
כשם שלא ניגשים לבנות בניין ללא תכנית מדוייקת של אדריכל וכתב כמויות, לא מקובל לפתח אתר אינטרנט ללא אפיון אתר.
אפיון הוא למעשה מסמך שמטרתו לחבר את כל מבצעי הפרויקט להבנה ברורה ברמה שמתקרבת ל 100% מה צריך לבצע בפרויקט ובאיזה אופן.
מרכיבי האפיון משתנים בהתאם למורכבות הפרויקט, וכמובן הזמן שמוקצה לביצועו.

אפיון אתרים

מהם המרכיבים העיקריים של אפיון אתר אינטרנט?

אל אפיון אתר ניתן לגשת ממספר כיוונים כאשר כל חלק באפיון מהווה הוראות לביצוע עבור בעל מקצוע אחר בתהליך וחשוב מכל מסביר באופן מדוייק איך ייבנה כל פרט במערכת.

טכנולוגיה

אחת ההחלטות הראשונות שעלינו לאפיין היא הטכנולוגיות שבהן נשתמש בפרויקט, האם נפתח בקוד פתוח או סגור? האם זה יהיה בשפה כזו או אחרת או אולי וורדפרס ? האם נשתמש בשרת רגיל או אולי יש צורך בשרת ענן (AMAZON ) ? האם מדובר בדאטה בייס MYSQL ? אולי MONGODB ?
החלטות אלו מותאמות לגודל הפרויקט, לשרתים עליהם הוא יושב וכמויות משתמשים צפויות.

מבנה נתונים

בשלב זה אנו לוקחים את המפרט שנבנה ופורסים אותו לטבלאות, תכנון הטבלאות הנל, קשרי הגומלין ביניהן והמרכיבים הקטנים של כל טבלה וטבלה מהווים הוראות מדוייקות עבור צוות הפיתוח.

פונקציונאליות בניית אתרים

אפיון אתרים

שלב זה מאפשר בכתב להסביר את  הפונקציונאליות באתר, בין היתר פעולות שיש לבצע. פונקציונאליות יכולה להיות תאור פשוט של תהליך שיהיה ברור להבנה גם ללקוח וגם למנהל הפרויקט.
בפרויקטים מורכבים יותר מקובל לכתוב גם נוסחאות מסויימות או סכמות אשר ממחישות תהליך בצורה מסודרת ולוגית.

WIREFRAME

בשלב המקדים בונים רשימת מודולים לכל דף באתר, על בסיס זה הלקוח מקבל שרטוטים סכמתיים של המסכים העיקריים באתר. בשלב זה מסדרים את כל הפקדים השונים באופן שבו הם אמורים להיות בשלב העיצוב כאשר המטרה של שלב זה היא לגלות כשלים בזרימת האתר ולמצוא פתרונות שיקלו על תהליך הניווט וחוויית המשתמש באתר.
ככל שהאפיון מפורט יותר כמובן שיותר מסכים יאופיינו בצורה דקדקנית יותר וייבנה להם WIREFRAME, ניתן להשביח את אפיון אף יותר אם רוצים לבנות את כל המסכים גם למובייל ולטאבלט.
אפיון אתרים

MOCKUP

אם בשלב ה WIREFRAME יכולנו לקבל תמונה של מבנה הדף, בשלב ה MOCKUP ייבנה ממשק אמיתי עם עיצוב בסיסי שנועד להמחיש אונליין את הניווט באתר. בשלב זה החווייה של הניווט באתר באה לידי ביטוי. שלב זה בא להסביר למתכנת צד לקוח מה בדיוק מצופה ממנו לבצע מבחינת האינטראקטיביות באתר.

בניית אתר וורדפרס

בניית אתרים

חָמֵשׁ
חמישה שלבים להצלחה
שלב  אפיון אתרים
אפיון אתר מקצועי הוא אבן היסוד של חברת DOTWEB ללא תכנון מקדים אין הצלחה.
שלב  מיתוג חברות באינטרנט
מיתוג- מתרגמים את חזון העסק לקונספט עיצובי אשר יבדל אותו מהמתחרים וימשוך לקוחות נאמנים למותג.
שלב  פיתוח אתרים
חוויית משתמש- החל מתכנון מבנה האתר ועד לעיצוב הגראפי לפרטי פרטים ב- DOTWEB מעניקים ללקוחות שלך חוויה מהנה ואפקטיבית כאחד.
שלב  עיצוב חוויית משתמש
פיתוח- DOTWEB נמצאת בחזית הטכנולוגיה, מעסיקה את מיטב המוחות בתחומם, בין אם מדובר בפיתוח תוכנות לאינטרנט, לדסקטופ או לסלולר.
שלב  שיווק באינטרנט
שיווק באינטרנט- ליבו הפועם של כל עסק מבוסס על זרימת לקוחות מהאינטרנט, אנו מספקים מכלול ערוצים וכלים פרי פיתוחנו הבלעדי.


דרושים ל DOTWEB