השפעת מהירות האתר על חוויית המשתמש

חנות וירטואלית
בניית אתרים
בניית אתרים

בניתם אתר מקצועי, הכל מונח במקומו, החבר'ה מפרגנים! העיצוב פצצה! האתר רץ חודש חודשיים ומשהו לא מסתדר לך…  עשית קמפיין, השקעת בשיווק אבל ההמרות ממש לא מחזירות את ההשקעה.

התסריט הנ"ל הוא תסריט שלצערנו אנו נחשפים אליו מידי יום ביומו, לקוחות אשר היו נכונים להשקיע את מיטב כספם בבניית מכונת שיווק משומנת היטב לעסק שלהם התבדו.

לעיתים קרובות הגורם העיקרי נעוץ בעובדה שהאתר אינו בנוי בצורה נכונה וכי זמן טעינת האתר ארוך וחוויית משתמש שלילית גורמת למשתמשים רבים לעזוב בטרם נטען הדף.

כאשר נכנסים לכלי הניתוח של GOOGLE ANALYTICS אחד מהפרמטרים הבולטים ביותר מכונה BOUNCE RATE (שיעור יציאה מדף הכניסה).

כאשר האחוז גבוה זה מרמז על נטישה גבוהה של האתר ולפעמים גם זמן שהות קצר ומספר דפים מועט שנפתח ע"י גולש ספציפי, ולעומת זאת, אחוז נטישה קטן מרמז על פתיחת מספר דפים גדול ולמעשה ניווט ממושך יותר באתר. כמובן, לגוגל יש את האמצעים שלו למדוד גלישה אפקטיבית באתר ולתת לנו סטטיסטיקה שמבוססת על התנהגות הגולשים באתר.

בניית אתר אינטרנט מקצועי, בעל תכנית פעולה מסודרת כולל בתוכו מענה לנושא הטעינה מתוך הבנה שכל שנייה מיותרת בטעינה הראשונית המשמעות שלה היא פחות לקוחות. כאשר אנו מבצעים בדיקות טעינה איננו משתמשים בקו אינטרנט מהיר מידי ולא במחשב "על" מתוחזק היטב, אנו משתמשים בציוד סטנדרטי בשוק כדי לדמות את הלקוח הכי לא טכנולוג שיכול להיות.

כלים שיעזרו לכם לבדוק את תגובת האתר

pingdom – כלי חינם לבדיקת מהירות

אתר נפלא זה מציע כלי שימושי וחינמי לבדיקת מהירות טעינת האתר ממספר שרתים בעולם. הכלי נפרט בטבלה את כל המרכיבים הנטענים ונותן הערות בונות לגבי טיפול בכל בעיה ובעיה באתר.

דוגמא לדוח:

Website speed test (1)

ניתן לראות כי זמן טעינת הדף הראשי הינו פחות משנייה אחת ומשקל הדף הנל שוקל מעט יותר ממגה.

לאתר: https://tools.pingdom.com

 

בחירת שרת אחסון מתאים

כאשר אנו מדברים של חוויית משתמש, אנו מדברים על מהירות תגובה וזמינות של האתר. גולשים רבים אינם מודעים לחשיבות חברת האחסון ובדרך כלל מחפשים את החברה הזולה והמשתלמת ביותר.

שרת שנופל לעיתים קרובות מידי יגרום לאתר לירידה בדירוג, ללא ספק חוויית משתמש גרועה. גם כשמדובר בשרת איטי מאוד, אשר לוקח זמן רב מידי עבורו לספק את השירות כראוי, מפורש כחווית משתמש נמוכה ומוריד בדירוג.

 

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    דרושים ל DOTWEB