שדרוג אתר אינטרנט

במציאות טכנולוגית משתנה ובעידן שבו חברות מתפתחות, משקיעות במיתוג מחדש, ממציאות את עצמן נוכח השוק הדינאמי והתחרות הבלתי פוסקת, השינוי בא לידי ביטוי פעמים רבות בשדרוג או בניית אתר אינטרנט חדש, בטכנולוגיות עדכניות ובעיצוב טרנדי תואם את קהל היעד, רוח הזמן והמכשירים החדשים (סלולרים בגדלים שונים, טאבלטים, מיני טאבלטים ועוד..) שצריך לקחת בחשבון.

האתר שלך הוא אחד הנכסים החשובים של החברה

פעמים רבות אני מוצא את עצמי משווה אתר אינטרנט ישן ליין שהשתבח. אכן, מבחינה טכנולוגית אולי הוא ישן והלקוחות כבר לא ממש מתחברים לעיצוב אבל במונחים של שיווק באינטרנט:

  • האתר צבר מוניטין
    לפרמטר שנות הוותק של הדומיין יש משמעות כשמדובר על קידום בגוגל
  • דפי האתר מאונדקסים
    גוגל ומנועי חיפוש אחרים כבר מכירים את הדפים, דרגו אותם והם קיימים איפשהו, לא חבל לאבד את זה?
  • טראפיק
    כל דף באתר מביא כניסות לאתר, בין אם מדובר על לקוח אחד בחודש או על כמה עשרות לקוחות ביום המשמעות של אובדן הטראפיק הוא לעיתים כמו לנסר את הענף עליו ישבתם.

בבואכם לשדרג או להחליף אתר חשוב מאוד להבין כי האתר הנוכחי בדרך כלל בעל ערך שצריך לשמר אותו במקביל לבניית האתר החדש.

אז מה עושים?

ראשית, כאשר מבקשים הצעות מחיר לבנייה או שדרוג אתר או אם בונים תכנית או אפיון כזה או אחר יש לכלול בדרישות התייחסות לנושא העברת התכנים באופן מקצועי שלא יפגע בדירוג האתר.

המשימה הזו, טוב אם תעשה בצורה ידנית ואחראית לשימור מקסימאלי של דירוג מירב הדפים מהאתר הישן. פעמים רבות תשמעו את המילה רידיירקט 301 – מדובר בסך הכל בהפנייה שאומרת לגוגל כי הדף עבר דירה לכתובת אחרת ובצורה זו הדירוג של הדף בעיני גוגל עובר לדף החדש.

העברת אתר אחראית כרוכה כמובן בהשקעת זמן רב יותר וכמובן שעות עבודה נוספות, ככל שהאתר שאנו מטפלים בו גדול וכולל דפים ונושאים רבים התהליך סזיפי וארוך יותר. עם זאת, התהליך בהחלט משתלם וחשוב לעין שיעור ויכול למנוע התרסקות האתר בדירוגים ויחד עם הנפילה להוריד משמעותית את כמות הפניות שהחברה הורגלה להם.


פּרוֹיֶקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דרושים ל DOTWEB