בניית אתר בוורדפרס – בניית אתר וורדפרס תורם להפיכת החיים לפשוטים

בניית אתר וורדפרס

בניית אתר וורדפרס

בניית אתר וורדפרסבניית אתר וורדפרס – האינטרנט טומן בחובו יתרונות רבים לכולנו והוא תורם להפיכת החיים שלנו לפשוטים, קלים ונגישים בהרבה ממה שהיה לפני כמה עשורים. כיום כל אחד מאיתנו יכול בתהליך למידה פשוט וקל יחסית לבנות לעצמו אתר שישרת את המטרות שלו ויקדם את האינטרסים שלו באינטרנט. בוודאי שמיותר להגיד זאת, אך חשוב לנו להדגיש את הנושא – אתר הוא אחד הדברים החשובים ביותר לקידום עסקים, פרויקטים, עבודות של אמנים או כל מטרה אחרת שברצונכם להשיג. (בניית אתר וורדפרס)

החדשות הטובות הן שבניית אתר כיום לא נחשבת לתהליך מסובך וקשה כל כך. אחת הדרכים הקלות ביותר לבנות לעצמכם אתר באינטרנט היא מערכת וורדפרס החינמית, שמאפשרת מגוון רחב של אפשרויות, תבניות מעוצבות ופיצ'רים ייעודיים כדי לבנות תוצר איכותי במינימום מאמץ. כמובן שאין תחליף לבעל מקצוע שיספק תוצר איכותי יותר ויוכל גם לבצע אופטימיזציה שתשפר את האפקטיביות של האתר.

למה כדאי לבנות אתר בוורדפרס? – בניית אתר

המערכת טומנת בחובה מגוון יתרונות לבוני האתרים, לרבות:

  • חופש יצירתי – המערכת ורסטילית וגמישה. היא מאפשרת לכל אחד להשתמש בפיצ'רים הדרושים לו כראות עיניו כדי להשיג את המטרות שלו.
  • קוד פתוח – כל מתכנת למעשה יכול לתרום למערכת ובכך היא ממשיכה להתעדכן כל העת ומאפשרת לכם ליהנות מהתוצרים המתקדמים ביותר ללא תשלום.
  • ריבוי תבניות – כיום לא חייבים לשבור את הראש על עיצוב האתר. ניתן בהחלט להשתמש באחת ממגוון התבניות המוכנות בוורדפרס. גם אם זה אומר שתידרשו לשלם קצת – העלויות עדיין יהיו נמוכות מאלו של יצירת תבנית חדשה משל עצמכם.
  • התאמה למובייל – ההתאמה באתרי וורדפרס מתבצעת יחסית בקלות והיא מאפשרת לכם לוודא שאנשים יוכלו ליהנות מהגלישה באתר שלכם מכל מכשיר.
  • התאמה פשוטה למנועי החיפוש – כולם רוצים שהאתר שלהם ידורג במיקום גבוה במנועי החיפוש המובילים. גוגל מדרגת אתרים לפי קריטריונים מסוימים ולכן כשבונים אתר חשוב להתחשב גם בהיבט החשוב הזה. למזלכם, וורדפרס מציע התאמה מיטבית למנועי החיפוש ומאפשר לכם להזין בצורה קלה תגיות, תיאורי תמונות, כותרות וטקסט ל-SEO (קידום אתרים אורגני).
  • התקנה פשוטה – תהליך ההתקנה של מערכת הוורדפרס אורך לא יותר מ-5 דקות. התהליך פשוט, נוח ולא דורש הבנה טכנית נרחבת והכשרה ארוכה.

בניית אתר וורדפרס – איך לבנות אתר בוורדפרס?
בניית אתר וורדפרס
כמובן שדרך למידת התחום והיעזרות בבעל מקצוע מנוסה ניתן לבנות אתר בצורה פשוטה ומהירה יותר, אך ניתן לעשות זאת גם בעצמכם. ישנם כמה צעדים שחשוב להקפיד עליהם כשבונים אתר בוורדפרס, הנה כמה מהמרכזיים שבהם:

בחירת שרת אחסון – לפני שמחליטים חשוב לבחון כמה אופציות, לראות מה כל אחד מהחברות נותנת לכם ולבחור את המסלול המשתלם לכם ביותר.

התקנת מערכת וורדפרס – בחלק מחברות האחסון ניתן להתקין את מערכת וורדפרס בצורה די פשוטה באמצעות אשף שכבר קיים במערכת. אם הוא לא קיים יש להוריד את התוכנה מאתר he.wordpress.org ולעקוב אחר שלבי ההתקנה. בתום התהליך יש להעלות את הקבצים ל-FTP של השרת. זהו תהליך שדורש ידע טכני בסיסי. מומלץ להיוועץ עם נציגי חברת האחסון כדי לוודא שאתם מבצעים אותו כמו שצריך.

התקנת תבניות – זהו הזמן לבחור את השלד של האתר שלכם – מדובר בצעד חשוב מאין כמוהו שמאפשר לעשות את הצעד הראשון בדרך לרקימת עור וגידים לאתר החדש שלכם. בוורדפרס ניתן למצוא מגוון תבניות – חלקן חינמיות וחלקן עולות כסף. עם זאת, גם הסכום שמוצג נמוך בהשוואה לתשלום למעצב שייצור תבנית ייעודית לאתר שלכם.

בחירת תוספים – תוספים מסייעים לפשט את העבודה שלכם ולקצר במידה ניכרת תהליכים מורכבים וחיוניים. את התוספים חשוב להתאים לאופי האתר. לדוגמה, אם יש לכם חנות וירטואלית, ישנם תוספים שיסייעו לכם לנהל אותה ביעילות. ישנם תוספים כלליים שאנחנו ממליצים לכולם להתקין, לרבות:

  • AMP– תוסף של החברה שיצרה את המערכת הפופולרית, המאפשר להתאים את האתר למובייל ולהאיץ את מהירות הטעינה.
  • יוסט SEO – תוסף המסייע לכם להתאים את האתר שלכם לקידום אורגני במנועי החיפוש בצורה פשוטה ואינטואיטיבית.
  • Smush– תוסף שמאפשר לדחוס תמונות ובכך לשפר עוד יותר את מהירות הטעינה של האתר.
  • Clef– מאפשר לחזק את האבטחה של האתר שלכם באמצעות ביצוע אימות דו שלבי, בדומה לנעשה באתרים כמו גוגל ופייסבוק.

הוספת עמודים ופוסטים – זהו בעיני רבים התהליך המהנה יותר בעבודה, המאפשר לכם סוף סוף לצקת את התוכן שלכם לאתר בצורה קלה יחסית. כדי לעשות זאת פשוט נכנסים למערכת וורדפרס, ולוחצים על "הוסף פוסט" או "הוסף עמוד". ביצירת עמודים או פוסטים לאתר חשוב להקפיד על כותרות המכוונות למנועי החיפוש (ניתן לבצע מחקר מילות מפתח בגוגל ולהבין אילו חיפושים נפוצים יותר".

את הטקסט מכניסים לעורך הטקסט של וורדפרס, המזכיר את העבודה על תוכנת Microsoft Word הפופולרית והמוכרת. ניתן להוסיף גם תמונות ישירות באמצעות גרירתן לתיבת הטקסט או לחיצה על "הוספת מדיה" בסרגל העליון של העורך. מומלץ להגדיר גם תגיות ומילות מפתח וכן להוסיף תיאורי תמונות המתאימים גם למנועי החיפוש וגם עוזרים לאנשים עם מוגבלויות להתמצא באתר.

בניית אתר וורדפרס – ככלל, תהליך זה מבוצע בכמה שלבים.
ראשית, אפיון האתר, הנעשה תחילה באמצעות ראיון לקוח כדי להבין טוב יותר את צרכיו, המטרות שברצונו להשיג באמצעות אתר בוורדפרס וכן, לאפיין את המשתמשים הפוטנציאליים באתר. לאחר מכן, יבוצע מחקר שוק שתכליתו לבדוק כיצד נראים ופועלים האתרים בתחום של הלקוח וכל זאת כדי להתאים את אתר הוורדפרס לקהל היעד ולמגמות העדכניות ביותר היום באינטרנט.
לאחר איסוף כל הנתונים יוחל באפיון המבנה בכל אחד מהדפים, תוך דגש על קלות הניווט והממשקים השונים.

בניית אתר וורדפרס – השלב השני ב- בניית אתר בוורדפרס,  הינו העיצוב. יש לגבש קונספט גרפי ייחודי, המותאם אישית ללקוח, אשר מטרתו ליצור תדמית ומיתוג חדש למיזם / לעסק המדובר. העיצוב מייחד את אתר ובכך את העסק שמוצג בו, מושך את העין של הצרכן הפוטנציאלי, משרה אווירה מקורית ובונה תחושת אמון בקרב המשתמשים בשירות/מוצר. עיצוב אתר חייב להתבסס על אפיון, הבנה של צרכי העסק והלקוחות הפוטנציאלים ולכוון את הגולש בכל פעולה בה הוא נוקט. אם מדובר בעיצוב ייחודי או מבוסס תבנית וורדפרס, האתר חייב להתבלט בין כל האתרים הרבים והשירותים המוצגים כיום. בעזרת תכנון ועיצוב אתר בתבנית בוורדפרס ניתן לעשות זאת בהצלחה רבה.

בניית אתר וורדפרס – השלב השלישי ב- בניית אתר בוורדפרס  הוא בנייתו. לאחר סיום עיצוב כל דפי האתר,  מתחיל השלב הטכני של הפיתוח והבנייה. אתר בנוי היטב, עולה מהר יותר, אמין יותר וההטמעה נכונה ומושכלת במערכת ניהול וורדפרס. ההטמעה במערכת ניהול וורדפרס צריכה להיות נכונה ומושכלת. העיצוב והפונקציונליות יעברו לאתר בצורה מושלמת, כך שמנהל האתר יוכל להמשיך ולעדכן בעצמו בצורה ידידותית ופשוטה ללא תלות. המטרה היא לאפשר ללקוח גמישות גדולה בשינויים עתידיים.

בניית אתר וורדפרס – השלב הרביעי ב- בניית אתר בוורדפרס  הינו קידום אורגני. גוגל ומנועי חיפוש אחרים, מעדיפים אתרים שבנויים בוורדפרס, היות שהם מותאמים לצורכי מנועי החיפוש. יש לעשות שימוש במבנה מערכת הוורדפרס, רכיביה והטכנולוגיות הרלוונטיות, כדי לייצר אתר שמאפשר להגיע גבוה בדף תוצאות החיפוש. שימוש חכם באפשרויות שמציעה מערכת וורדפרס, מאפשר עיצוב ובנייה המתאימים ביותר הן ליצירת אתר ייחודי, ואפקטיבי אך גם אתר שתומך באופן יעיל בקידום דיגיטלי – במדיה חברתית ובמנועי החיפוש.בניית אתר

בניית אתר וורדפרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דרושים ל DOTWEB