חנות וירטואלית לטפטים

בניית אתרים
בניית אתרים

חנות וירטואלית לטפטים

ילדינו מושפעים מאוד מסביבתם ובפרט מסביבתם הקרובה שהינה ביתם, שהרי שם הם מבלים את מרבית זמנם. הורים רוצים להחדיר לילדיהם תחושות חיוביות בכל היבטי החיים בין אם זה, ביטחון, אושר, נמרצות ופרודקטיביות (פעלתנות או יצרנות). זאת ניתן להפיק שוב, באמצעות פרטים קטנים כגון בחירת העיצוב המתאים לחדריהם. אך אילו צבעים וצורות ניתן לבחור על מנת לגרום להם תחושות מסוגים אלו? נסתכל על צבעים שונים ונראה כיצד הם משפיעים על המתבונן ויוצרים אצלו השראה לתחושות הרצויות.

אדום – מעלה את רמת האנרגיה בחדר. הצבע האינטנסיבי ביותר מחדיר אדרנלין כמו שאף צבע אחר עושה. זאת בחירה מצויינת כאשר רוצים להחדיר התלהבות, במיוחד בלילה. צבע אדום הראה כי הוא מסוגלל לעודד עליה בלחץ הדם, האצת הנשימה וקצב הלב. אמנם צבע זה הוא לא הבחירה האידיאלית לחדר שינה, אך כאשר האורות כבויים הינו הופך לגוון עמום, עשיר ואלגנטי.

צהוב – שובה את חדוות השמש ומשדר אושר. מהווה בחירה מצויינת למטבחים, חדרי אוכל ושירותים. צבע זה אמנם משדר שמחה אך לא טוב בשימוש מרכזי. מחקרים הראו כי אנשים נוטים להתעצבן יותר כאשר צהוב הינו הצבע המרכזי, כמו כן תינוקות נוטים לבכות יותר בחדרים שהצבע השולט בהם הינו צהוב. עודף של צבע זה עלול ליצור באנשים תחושות של תסכול ועצבנות.

כחול – על צבע זה נאמר שהוא גורם לירידת לחץ דם ותחושות רוגע ונינוחות. לכן, צבע זה על גווניו נחשב כאידיאלי לחדרי שינה. ניתן ליצור תחושות שונות של רגיעה על ידי יצירת גוונים שונים של כחול כדי למתן תחושות אלו. יש להיזהר בשימוש בצבע זה, שכן שימוש בגוונים מסויימים עשוי ליצור קרירות ולכן יש לאזנו עם גוונים אחרים.

ירוק – הצבע הוורסטילי (מגוון) ביותר. ממטבחים לשירותים וחדרי שינה, צבע זה נותן השראה של רגיעה אך עם זאת חום אשר תורם לאיזון שלו ומקדם נוחות ותחושה של איחוד עם הסביבה.

טפטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דרושים ל DOTWEB