בניית אתרי פורטלים – בניית פורטל

בניית פורטלים

בניית פורטל

בניית פורטליםבניית פורטלים – השלב הבא לאחר בניית אתר ללקוחות שהוא אתר תדמיתי או אתר חנות או אתר תוכן משמעותי, הוא בניית אתרים גדולים שנקראים פורטלים. פורטלים מוכרים לאנשים מהעבר כאתרי תוכן גדולים ומרכזיים שבהם אפשר היה למצוא הכל מכל. היום הם יותר מדויקים באפיון ובעיצוב שלהם ויש להם כמה תפקידים שמיועדים להביא לקוחות אבל גם להביא גלישה של מתעניינים בשירותים ובמוצרים שונים, וגם לבנות אתכם כאוטוריטה וכמעין מוסד אינטרנט מרכזי, אם אפשר לקרוא לזה כך. חשבו על אתרי תוכן גדולים ופורטלים שנהגתם לגלוש בהם ולרכז בהם את החיפושים אחר תכנים או בעלי מקצוע ושירותים שנזקקתם להם, והבינו את גלגולו של הפורטל כפי שהוא כיום, מעוצב יותר, מדויק יותר ומוגדר על פי הכוונות של הבעלים שלו. בניית אתר

אז מהו בעצם פורטל?

פורטל הוא אתר תוכן גדול עם מנוע חיפוש משלו שמרכז כמה שיותר דפים עצמאיים, אתרי דף אחד או כמה דפים, או אתרים קטנים (מיניסייטים) בנושא הפורטל או בתחומים המוצהרים שלו. החשיבות של הריכוז המדויק והנכון חשוב לפורטל משום שהוא מרכז את המידע והופך לאתר מידע מוסמך ואוטוריטה ומכאן נובע גם הערך המוסף שלו. האתר חייב להצדיק את קיומו בקישורים ובאתרים שהוא מרכז ונחשבים איכותיים, אחרת גם התנועה אליו תקטן, הוא לא ייצא גבוה במנועי החיפוש והשם והמוניטין שלו לא יועילו כל כך לקידומו.

מה מיוחד בבניית פורטלים?

לפורטלים יש כמה עקרונות ומאפיינים שחשוב לדעת לפני שבונים אותו.

 • מטרת האתר והבעלים
  מה אתם מתכוונים לרכז באתר ולמה אתם רוצים להקים אותו? חלק מהעבודה כשמדובר על בניית פורטל היא לתחקר אילו עוד אתרים ופורטלים קיימים בתחום זה כדי לבדל אתכם וכדי לתקן שגיאות של אחרים.
 • תכנון שטח אחסון ושרתים
  פורטלים זקוקים לשטח אחסון עצום משום שמטבעם הם מתרעננים בתוכן חדש כל הזמן, מציעים כל הזמן אתרים נוספים וגם חייבים להיות דינמיים ומהירים. חלק מחישוב העלויות נובע מחישוב האחסון והשרת שזקוקים לו משום שהיום כבר אי אפשר להסתפק בשרתים קטנים כאשר התכנות והתכנות של הפורטל נשען על פיצ'רים מתקדמים שגוזלים הרב המקום, כובד ונפח. זהו הפן הטכני והלוגיסטי של הפורטל שמחייב גם תכנון תקציבי נכון כדי לדעת בדיוק מהן העלויות שמחכות לכם בהמשך.
 • עיצוב נכון
  העיצוב חייב להיות אחיד ברובו משום שיש לפורטל מאפיינים חזותיים שמאחדים את המראה שלו חייבים לא לבלבל את הגולשים. אולם בצד זאת, העיצוב צריך להביא בחשבון את המאפיינים של האתרים השונים שמתאחרים בו וגם לשלב אותם נכון מבחינה גרפית בתכנים של הפורטל עצמו.
 • תכנון תוכן
  האם אתם יודעים בדיוק מה צריך להיות באת רומי יספק את התוכן? אם התכנים בפורטל מסופקים על ידכם אתם חייבים להכין אותם ולהתחייב לכך שהתוכן בפורטל יהיה טרי ושוטף ומישהו חייב לנהל אותו ולהזין אותו כל הזמן. האן יש גם פורומים ובלוגים ומקום לבניית קהילות או שמדובר רק בפורטל פרסומי שמתארחים בו אתרים?
 • מי מנהל את הפורטל?
  מנהל הפורטל מפעיל אותו ומזין תוכן ומטפל בתקלות ולכן תכנון בעלי התפקידים בפורטל הוא חיוני כדי להעניק הרשאות ולבנות את מערכת האדמין של הפורטל. צריך לקבוע מי מורשה להיכנס אליו ולהזין תכנים ולטפל בהפניות ובקישורים לאתרים ומי מטפל בשירות לקוחות. זה חלק מהאפיון של הפורטל עוד לפני הבנייה שלו, כדי להבין מה גודלו של הצוות שמטפל בו.
 • בניית מערכת ניהול נכונה ומתאימה ליכולות של בעלי האתר ומנהליו – בניית אתר
  לכל פורטל יש מערכת ניהול משלה שנבנית על ידי המתכנתים והיא קשורה לתוכן ולאתרים שמתארחים בה. את כל זה מאפיינים בבריף ומקבלים מפרט שלם של תפקידי הפורטל כדי לבנות לו מערכת ניהול תוכן נכונה שעל בסיסה הוא מופיע.

בניית פורטל

בניית פורטלים


פּרוֹיֶקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דרושים ל DOTWEB