בניית אתר רספונסיבי – בניית אתר רספונסיבי המותאם לסלולרי (מובייל) 100% תאימות

בניית אתר רספונסיבי

בניית אתר רספונסיבי

לא מדובר בטרנד, 90% מהגולשים באינטרנט גולשים דרך מכשירים סלולריים!

עדכון חדש לאלגוריתם של גוגל מתוכנן לצאת ב-21 לאפריל, 2015, והעדכון הזה מתחשב ב"ידידותיות האתר", כך לדברי גוגל, למכשירים ניידים – אתר שאינו ידידותי, לא יופיע במקום גבוה בתוצאות החיפוש ויפנה את מקומו לאתרים שהם כן. על בניית אתרים רספונסיביים – בניית אתר
האם האתר שלך יקודם על ידי העדכון החדש של גוגל, או שמא ירד לתהום סוף דפי החיפוש? זה הזמן לבדוק את התאמת האתר שלך למציאות של היום.

גוגל החליטו לגרום לעסקים להפנים את מה שאנחנו אומרים ללקוחותינו כבר מזמן:

אתר שאינו מותאם למובייל או "רספונסיבי", לא מוצג היטב בסמאטרפונים וטאבלטים, ולכן גורם למשתמשים הגולשים במובייל לצאת מהאתר ולוותר עליו מראש.

גוגל, המחויבת לתת לגולשים את מה שהם מחפשים, מחזקת את האמירה: "אנחנו חיים בעולם מודרני, בו חלק נכבד מהגולשים באתרי אינטרנט גולשים מהנייד, חלק זה רק הולך וגדל עם הזמן – והאתרים צריכים להתאים את עצמם למציאות הזו."

כמה בעצם גולשים במובייל?

משתמשים רבים משתמשים במובייל (סמארטפונים וטאבלטים קטנים) כדי לגלוש באתרי אינטרנט. לפי הסקר הגדול האחרון של Mako שנערך לפני כשנה, כ-30% מכלל המבקרים לאתר הממוצע גולשים דרך פלטפורמה של מובייל. כל הגולשים האלו מצפים שהאתר יוצג היטב, יהיה מותאם למובייל או אתר רספונסיבי, כדי שהחוויה שלהם כגולשים תהיה חיובית. אם האתר נראה שבור ורע, הם יעזבו אותו ללא היסוס.

בניית אתר רספונסיבי – איך זה שונה מאתר רגיל?

אתר נראה טוב בעיני גוגל, ויותר חשוב, בעיני הגולש – כאשר הוא מזהה את העובדה שהגולש מגיע מסמארטפון, ומתאים את עצמו בהתאם לגודל שיהיה נוח לקרוא ולגלוש בו. ניתן לעשות שכפול של האתר לגרסת מובייל – ככה יהיה אתר רגיל ואתר מובייל מותאם – ואפשר גם לדאוג שהאתר יהיה אתר "חכם", אתר רספונסיבי, שמגיב לגודל המסך ומשנה את העיצוב בהתאם (ולכן נקרא כך). בניית אתרים רספונסיביים הם כבר כמה שנים כורח המציאות.

מה גוגל הולכים לעשות? האם האתר שלי יפגע?

גוגל משנים את האלגוריתם שלהם. בפעם האחרונה שהאלגוריתם של גוגל שונה זה השפיע על העולם העסקי מאוד – נוצרו מפסידים גדולים ומרוויחים גדולים, הזדמנויות ונפילות כאחד. בעדכון הנוכחי המרוויחים הגדולים הם בעלי האתרים שידאגו ל-בניית אתר רספונסיבי, אתר מותאם למובייל, שיקודם על ידי גוגל למקומות גבוהים יותר. אם האתר שלך עדיין לא רספונסיבי – עכשיו זה הזמן לשדרגו.
בניית אתר רספונסיבי תיצור יחס מועדף מגוגל, וגם יבטיח שהלקוחות שלך יהנו מגרסת מובייל נוחה לשימוש. גם ללא העדכון של גוגל זו השקעה חכמה.בניית אתר

מה אני צריך לעשות? איך יודעים אם האתר שלי בסדר?

1. פתח את האתר שלך בסמארטפון או פשוט הקטן את החלון של הדפדפן עד שהוא יהיה דק כמו סמארטפון, וראה אם הטקסטים גדולים וקריאים, אם התפריט נכנס במלואו וקל לשימוש וניווט או הופך לכפתור פסים מיוחד לגלישה במובייל.

2. בדוק האם הגלריות נטענות בצורה שקל לנווט בהן ולראות תמונות בסמארטפון, ובדוק האם הטפסים נכנסים במסך ומאפשרים מילוי ושליחה בהצלחה.

3. תגלוש באתר ותראה איך הוא עובד באופן כללי: אתר מותאם למובייל או רספונסיבי, זה אתר שבו לא צריך לעשות זום-אין וזום-אאוט, פשוט לגלול למטה – האתר יהיה נוח, קריא, ושמיש.

קיראו גם על: בניית אתרי וורדפרס.

אם גם האתר שלך אינו מותאם למובייל תוכל ליצור עימנו קשר

בניית אתר רספונסיבי

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    דרושים ל DOTWEB