בניית אתר מחיר – כמה עולה לבנות אתר בוורדפרס ?

בניית אתר
בניית אתרים
בניית אתרים

בניית אתר מחיר

כמה עולה לבנות אתר בוורדפרס ?

בניית אתר מחיר וורדפרס הוא מערכת חינמית המאפשרת לבנות אתרים מקצועיים ואיכותיים בצורה יחסית פשוטה. הפופולריות האדירה של המערכת הזאת טמונה בעבודה שהיא מציעה מגוון רחב ועשיר ביותר של תבניות, ובכך חוסכת את הצורך בעיצוב בהתאמה אישית, ומבוססת על קוד פתוח, המאפשר לכל אחד לתרום לשיפור העבודה עליה. בעוד שהשירותים הבסיסיים של וורדפרס מוצעים בחינם, אם רוצים לייצר אתר איכותי ואפקטיבי, חשוב להיעזר באיש מקצוע.

זאת מכיוון שאדם שמכיר את כל המאפיינים של המערכת ויודע כיצד להשתמש בהם – יכול להוביל לשיפור ניכר בעיצוב האתר, בהתאמתו למנועי החיפוש ובהעצמת חוויית הגלישה בו. כל אלו מהווים מן הסתם מאפיינים חשובים בהקמת האתר.
בניית אתר מחיר
אנשי מקצוע שונים מציעים בניית אתר וורדפרס במחיר שתלוי בכמה קריטריונים. כדי לקבל מושג על המחירים חשוב להבין מהם מאפייני האתר שמשפיעים על גובה התשלום:

 • מטרת האתר – האם מדובר באתר לקידום עסק קטן, להצגת תיק עבודות לאומנים או לניהול חנות אינטרנטית? ייתכן כי גם תרצו אתר גדול ומורכב יותר, או אפילו מערכת מידע רחבת היקף. חשוב להבין קודם כל מהי המטרה הכללית שלכם ולהבין שהמחיר יושפע ממנה במידה ניכרת.
 • איכותו של בונה האתרים – כמו בכל דבר בחיים – תמחור זול בדרך כלל מלמד על עבודה באיכות נמוכה יותר, בעוד שתמחור יקר יותר בדרך כלל יבוא לצד עבודה איכותית יותר. בהיבט הזה חשוב לצפות בתיק העבודות של נותן השירות לפני שיוצאים לדרך ולהבין האם התוצאה הסופית שווה את המחיר.
 • התאמת האתר למנועי החיפוש – זוהי מלאכה חשובה ביותר בבנייה של כל אתר. אם תוותרו עליה, ייתכן שהאתר שלכם ידורג במקום נמוך יחסית בגוגל ובמנועי החיפוש הנוספים. השירות הזה אמנם ייקר את עלות האתר אך הוא ישתלם לכם בטווח הארוך.
 • רמת האבטחה – האם חשוב לכם שהאתר יהיה מאובטח בקריטריונים הגבוהים ביותר? או שאתם רוצים לשמור על רמה בסיסית של אבטחה? אלו שאלות שחשוב לשאול את עצמכם לפני שיוצאים לדרך.
 • עיצוב גרפי – האם אתם רוצים להשתמש בתבניות קיימות או לשלם למעצב גרפי שיספק לכם עיצוב בהתאמה אישית? חשוב לזכור כי השימוש בתבניות של וורדפרס לא בהכרח אומר שהאתר שלכם ייראה כמו הרבה אתרים אחרים. שימוש בתבניות מאפשר גם התאמה אישית לצרכים שלכם.
 • לוח זמנים – האם חשוב לכם שהאתר יעלה בשבוע הקרוב או שיש לכם זמן להשקיע בו? מן הסתם, אתרים בדחיפות גבוהה גם יתומחרו בהתאם והעלות שלהם ללא ספק תהיה יקרה מאשר במקרה של דד ליין גמיש יותר.
 • תחזוקת האתר – אתם יכולים לבחור האם ברצונכם לבצע את התחזוקה השוטפת בעצמכם, או להיעזר בגורם מקצועי שיעשה זאת בעבורכם. במקרה הזה חשוב להבין האם תרצו לשלם באופן קבוע לבעל מקצוע ובכך להוריד מכם עוד דאגה אחת מהראש, או ללמוד כיצד לתפעל את המערכת כדי לא להיות תלויים באף אחד.
 • כתיבת תכנים – את התוכן באתר תוכלו לייצר בעצמכם או להיעזר בשירותי כתיבה מקצועיים. כתיבה מקצועית יכולה לעזור לכם לדייק את הכוונות שלכם ולהציג אותן בצורה שיווקית ונכונה יותר.
 • שיווק ופרסום – אם אתר מוקם באמצע האינטרנט ואף אחד לא שומע עליו – האם הוא קיים? שיווק ופרסום הם היבטים חיוניים ובלתי נפרדים מתהליך היצירה של האתר. האם תרצו לנהל את התהליכים החשובים האלה בעצמכם או להיעזר בשירות מקצועי שיעזור לכם להגביר את החשיפה? זוהי הוצאה שרבים נוטים לזלזל בה, אך היא חשובה לא פחות מההקמה בפועל של האתר.בניית אתר

בניית אתר מחיר – האם כדאי לבנות אתר חדש או לשפר את האתר הישן?

מבחינה הגיונית, רבים יחשבו שבנייה של אתר חדש תהיה יקרה ומורכבת יותר משיפוץ של אתר ישן. עם זאת, חשוב לזכור כי בעידן הדיגיטלי, בכל כמה שנים משתמשים במערכות ובטכנולוגיות שונות ולכן בחלק מהמקרים דווקא יהיה משתלם יותר לבנות אתר חדש מאפס מאשר לשפץ את האתר הקיים. זאת מכיוון שלעתים העברת התוכן, התאמתו מחדש לדרישות של מנועי החיפוש שהשתנו בשנים האחרונות, ושינוי ממשק המשתמש ידרשו זמן רב ועבודה לא מבוטלת. רבים מבוני האתרים דווקא יעדיפו להתחיל מחדש וגם יתמחרו את העבודה בהתאם.

למה זה קורה? חשוב להבין שחוויית הגלישה השתנתה במידה ניכרת בשנים האחרונות. בעבר אנשים לא חשבו בכלל על הצורך להתאים את האתר למוביל, דרישה שכיום היא כמעט ברירת מחדל בעיצוב האתרים. בנוסף, בעבר הייתה נטייה לבנות אתרים המורכבים מדפים רבים. כיום השאיפה היא להשתמש בכמה שפחות דפים ולאפשר לגולשים חוויה פשוטה וקלה יותר.

לכן, לפני שיוצאים לתהליך חשוב קודם כל להבין עד כמה האתר שלכם ישן, על איזו פלטפורמה הוא בנוי וכמה הפלטפורמה הזאת השתנתה מאז.

בניית אתר מחיר

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  דרושים ל DOTWEB