בניית אתר וויקס – בניית אתר WIX או בניית אתר וורדפרס?

בניית אתר וויקס
בניית אתרים
בניית אתרים

בניית אתר וויקס – WIX או בניית אתר וורדפרס?

בניית אתר וויקס – WIX – מתכננים לחדש אתר ישן או לבנות אתר חדש לגמרי וכבר התבלבלתם לגמרי מהאפשרויות שעומדות בפניכם? מצד אחד, המליצו לכם לבנות את האתר על WIX, ומצד שני, המליצו לכם על בניית אתר וורדפרס. כל צד והנימוקים שלו. מבולבלים, נכון? המאמר הזה הולך לעשות לכם סדר בנושא, פעם אחת ולתמיד, ויעזור לכם לקחת החלטה מושכלת: באיזו פלטפורמה לבנות את האתר, ולאיזה צד של אנשי מקצוע לתת את המושכות.

מה זה בכלל וויקס ו-וורדפרס?

הימים בהם הייתם מבקשים לבנות אתר, נאלצים להיפרד מעשרות אלפי שקלים ולתת למתכנתים לבנות עבורכם אתר במערכת סגורה וייעודית, שהם פיתחו, ורק להם יש שליטה על מאחורי הקלעים שלה, די עומדים להסתיים. בשנים האחרונות אנו עדים להתפוצצות חיובית, בכל הקשור לפלטפורמות ייעודיות לבניית אתרים, שגם עוזרות להוזיל בעלויות הבנייה (שכן במרבית המקרים אין צורך להתחיל לכתוב את כל הקוד לאתר מ-ס, כך שמדובר בחסכון אדיר בשעות עבודה) וגם מאפשרות לבנות את האתרים בצורה יעילה ומהירה יותר. זמני ההמתנה התקצרו משמעותית, בזכות הפלטפורמות המדוברות, ואתם כלקוחות, מקבלים את האתר שלכם מוכן ומזומן במהירות הרבה יותר גבוהה מאשר בעבר.

בשוק הפלטפורמות לבניית האתרים, משחקים בעיקר שני שחקנים ראשיים. מצד אחד וויקס ומצד שני וורדפרס. לכל אחד מהם יש את קהל התומכים שלו, כשבקרב רוב אנשי המקצוע, העדיפות נוטה לכיוון וורדפרס. מיד נסביר מדוע.

רק בשביל להבין בדיוק את הייחודיות של שתי הפלטפורמות נעבור על הנקודות הבאות.בניית אתר בוויקס

בניית אתר וויקס – WIX

בניית אתר וויקס – WIX מאפשרת לבנות אתרים גם למשתמש הפשוט. באמצעות הטכנולוגיה שהסטארט אפ הישראלי פיתח, גם אנשים ללא כל ידע בקוד יכולים לבנות את האתר בעצמם. זה אמנם נשמע נפלא, אך כשבונים אתר, יש אינספור אספקטים שצריך לשים עליהם דגש, כמו חווית משתמש, לצורך העניין, שלמשתמש הפשוט אין בדיוק את הידע והכלים. אז נכון, WIX מאפשרת לכל אחד לבנות אתר אבל אל תשכחו שבסופו של יום, צריך גם להבין איך בונים אתר ואת הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי הבנייה. אגב, נתון זה גם תקף לוורדפרס. נגיע לזה בהמשך. בוויקס למעשה, שיטת הבנייה עובדת בצורה של DRAG AND DROP. כלומר, רוצים לקחת אלמנט מסוים, כמו אזור, ובתוכו טופס ליצירת קשר, ופשוט גוררים אותו למיקום בו רוצים. בנוסף, יש מאגר תמונות חינמיות, המערכת עצמה מאוד פשוטה, ואפשר לבנות את האתר בצורה מבוססת תבנית שהוכנה על ידי WIX מראש.

יתרה מכך, בוויקס קיימת למשתמש הפשוט אופציה לבנות את האתר בצורה חינמית לחלוטין, מבלי לשדרג לגרסה המלאה שבתשלום, אך היא כרוכה בוויתורים גדולים, כמו כתובת האתר (בגרסה החינמית הכתובת שלכם תכלול את המילה WIX, מה שלא ממש משדר מקצועיות).

בניית אתר וורדפרס – WORDPRESS

וורדפרס החלה את דרכה כפלטפורמה לבניית בלוגים. עם השנים הלכה והשתדרגה הפלטפורמה, והחלה לצוד יותר ויותר את עיניהם של מפתחי האתרים, שהבינו כי יש כאן הזדמנות לבנות אתרים מושלמים, בפחות זמן בצורה משמעותית. WORDPRESS כיום חולשת, לפי נתונים, על למעלה מ-250 מיליון אתרים ברחבי העולם. הפופולאריות שלה הולכת וגודלת, כי בניגוד לפלטפורמות אחרות לבניית אתרים, וורדפרס היא מערכת בקוד פתוח. כלומר, כל אחד יכול לכתוב פיסת קוד, להמציא תוסף שמשדרג את האתר, ובאופן כללי, להעניק לאתר שלכם אינספור שדרוגים, שחלקם בחינם לגמרי וחלקם בתשלום. בוורדפרס גם ניתן לבנות את האתר בשיטה של DRAG AND DROP, רק בשונה מ WIX, אפשרויות העיצוב והבנייה הרבה יותר רחבות. אם בוויקס בונה האתר נהנה מתבניות שהחברה עצמה משחררת ומעצבת, הרי שבוורדפרס יש כמות הרבה יותר גדולה של תבניות, שכל מפתח וחברה בעולם יכולים לשחרר למכירה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות וההיצע פשוט מדהים.

בניית אתר וויקס - wix

ההבדלים הבולטים

בניית אתר וויקס – WIX אחת השאלות המסקרנות ביותר, היא מה הם ההבדלים, ולמה פלטפורמה אחת יותר טובה מהשנייה. ובכן, אין ספק שוויקס נהדרת ומדהימה ובאמת מאפשרת לכל אחד לבנות אתר גם בלי להוציא שקל. אבל, אם אתם מחפשים אתר שבאמת יעשה את העבודה עבור העסק שלכם, בכלל לא בטוח שוויקס הוא המקום ללכת אליו. הנה למה.

בעלות על האתר- בניתם אתר בוויקס, אתם מאחסנים על השרת שלהם, בפלטפורמה שלהם וגם האתר מאופיין בצורה מושלמת ונראה מעולה. אבל מה קורה אם מחר חלילה, וויקס מחליטים לסגור את הבסטה? אתם בבעיה. תחזוקה מאחורי הקלעים של האתר, היא הכרחית באופן שוטף. כשגוגל עושים שינויים, המפתחים עומדים דום ונאלצים לשנות ולהתאים את האתר שלהם להנחיות החדשות שענקית החיפוש מכתיבה. נניח ויש בבעלותכם אתר וויקס. מה קורה ביום שאחרי? מי מעדכן את המערכת? כנראה שאף אחד. הסיבה לכך, שבניגוד לוורדפרס, ב-וויקס אמנם תוכלו לבנות אתר בלי ידע בקוד, אבל גם לא תהיה לכם, או למי מטעמכם, כל גישה לקוד, מה שלא קורה בוורדפס, שכן מדובר במערכת קוד פתוח, שאתם או המתכנת שלכם, יכולים לגשת מאחורי הקלעים ולסדר תקלות והתאמות כאלה ואחרות.

בוורדפרס, האתר הוא לחלוטין שלכם. אתם לא מחוייבים לחברה שבמידה ומחר תסגור את שעריה, תעלים לכם או תפגע לכם באתר. מדובר בנכס שלכם, ולכם יש את החופש לעשות בו גם בקדמת הבמה וגם מאחורי הקלעים, ככל העולה על רוחכם.

עוד הבדל בולט הוא נושא התוספים. זכרו, בוויקס אתם נתונים לחסדיהם של החברה. הוציאו תוסף שיכול לעזור לכם לאתר, הרווחתם. לא הוציאו, לא יהיה. בוורדפרס אפשר למצוא תוסף כמעט לכל דבר שיכול לעזור לכם לשדרג את האתר. מתוספים לאופטימיזציה לתמונות, תוספים להצגת גלריות של וידאו, ועוד אין ספור תחומים. והיתרון הוא שההיצע לא מוגבל. גם תוספים שעוזרים משמעותית בקידום האתר נפוצים, והם בהחלט הכרחיים. מה שמוביל אותנו לנושא הבא

קידום אתרים בוויקס. מיתוס או מציאות?

אחת הטענות שנטענו בשנים האחרונות נגד וויקס, זה שאי אפשר לקדם אתרים שנבנו על הפלטפורמה, שגוגל לא אוהבת אותם. אין ספק שבוויקס מודעים לעניין והמחלקה הייעודית בנושא עובדת קשה מאוד על מנת שאפשר יהיה לקדם את האתרים בוויקס בקלות. המיתוס שאי אפשר לקדם כבר הופרך. זה לא נכון. המציאות מראה תוצאות אחרות. ניתן, ובהחלט אפשרי, לקדם אתרים בוויקס, אך הדרך תהיה קשה יותר ומסובכת. בוורדפרס לעומת זאת, יש את כל הכלים שצריך על מנת לעזור לאתר להתקדם לראש תוצאות החיפוש. מנגיעות בקוד, תוספים ייעודים, וכלים מעולים לאופטימיזציה של האתר. דעו שאפשר לקדם אתרים בוויקס, אך הדרך תהיה ארוכה יותר, והתוצאות ככל הנראה, יהיו פחות טובות מאשר בוורדפרס.

רוצים דוגמא?

אנחנו בדקנו אין ספור מילות מפתח מתחומים שונים, וראינו כי ברוב המוחץ והמוחלט של המילים אותן בחרנו, אתרים שבנויים בוורדפרס כמו שצריך, על ידי מתכנת שאפיין את צרכי העסק, הלקוח והגולש לפי הספר, השאירו אבק לאתרי וויקס.

למשל במילת המפתח: עורך דין. מצאנו 3 אתרים בתוצאות האורגניות שבנויים על וורדפרס ולא מצאנו כלל אתרים על WIX.

במילת המפתח: קידום אתרים. 9 תוצאות הם אתרים שנבנו על WORDPRESS ו-0 על וויקס. אלו הם האנשים שאליהם פונים כדי לקדם את האתר! אם הם בחרו לבנות את האתר שלהם על וורדפרס, וקידום זה המקצוע שלהם, כנראה שהם יודעים מה עושים.

לסיכום

בניית אתר וויקס – WIX היא נפלאה, היא הולכת ומשדרגת והופכת נגישה יותר וקלה יותר לקידום. יחד עם זאת, מהזווית המקצועית שלנו, בניית אתר וורדפרס היא עדיין הפלטפורמה מספר אחת לבניית אתרים. גם הבנייה מהירה, גם האפשרויות בלתי נגמרות, ולנו כאנשי מקצוע, יש שליטה הרבה יותר גדולה על מאחורי הקלעים של המערכת, שעוזרת לנו לספק ללקוח את האתר בדיוק כמו שהוא רוצה.

בניית אתר וורדפרס

בניית אתר וויקס


פּרוֹיֶקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דרושים ל DOTWEB